Введення Пресвятої Діви Марії у храм
Введення у храм Пресвятої Діви Марії

Введення у храм Пресвятої Діви Марії

Коли Діві Марії виповнилося три роки, Її благочестиві батьки приготувалися виконати свою обітницю. Вони скликали родичів, запросили ровесниць своєї дочки, одягнули Її якнайкраще і в супроводі народу, співаючи релігійних пісень, повели Її в храм Єрусалимський для посвячення Богові. Її подружки-ровесниці, як і Сама Марія, йшли із запаленими свічками у руках. Назустріч їм з піснями повиходили з храму священики на чолі з первосвящеником.

Йоаким та Анна з благоговійними молитвами підвели Марію на першу сходинку сходів, що вели до храму. Усього ж налічувалося п’ятнадцять сходинок за числом псалмів, які священики співали при вході у храм.

І ось трирічна Марія, без всякої сторонньої допомоги, Сама вийшла по високих сходинках. Там первосвященик зустрів і благословив Її, як це він завжди робив з усіма, кого посвячували Богові. А потім, з натхнення Духа Святого, він увів Її у Святе Святих. Це було найсвятіше місце у храмі. Туди ніхто не мав права входити, окрім нього самого, і то лише раз у рік.

Святий Дух відкрив первосвященикові, що Марія, вибрана отроковиця, гідна входити в це найсвятіше місце. Їй предвизначено Богом стати Матір’ю Сина Божого, Який відкриє людям вхід у Царство Небесне.

Йоаким та Анна, виконавши свою обітницю, повернулися додому, а Марія залишилася у храмі. Там Вона разом з іншими дівчатами навчалася Закону Божому та рукоділлю; ревно молилася, читала Святе Письмо і суворо дотримувалася посту.

При храмі Божому Пресвята Марія жила до одинадцяти років і виросла глибоко благочестивою, у всьому покірною Богові, незвичайно скромною і працьовитою.

Пресвята Марія вирішила присвятити усе своє життя тільки одному Богові. Для цього Вона дала обітницю ніколи не виходити заміж, назавжди залишитися дівою. Дух Божий і святі ангели охороняли Божественну Отроковицю.

Введення у храм Пресвятої Діви Марії святкується Православною Церквою 21 листопада ст. ст. (4 грудня н.с.).

Цей день вважається великим святом, який у церковних піснеспівах називається передвістям Божого благовоління до людей. З цього свята у храмі починають співати під час утрені: Христос Рождається...

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873